הוקמה טורבינת רוח בטכניון! כל הכבוד למהנדסים ללא גבולות!

טוב – אין ספק שאתמול היה יום משמח. אני ניסיתי במשך שנתיים בתואר הראשון שלי להקים טורבינת רוח לימודית בטכניון. לבנות אותה הצלחנו, בעזרת קורס “פרויקט בבקרה” של פרופ’ פר גוטמן מהפקולטה להנדסה אזרחית, ואנשי הנדסה חקלאית (תת פקולטה בתוך הנדסה אזרחית, אז היא עוד היתה פקולטה משל עצמה) להם כבר נתתי כבוד בדף הזה. אז עכשיו – אני מוסיף דף חדש לסאגת הטכניון, אחרי שפרופ’ מרק טלסניק ומהנדסים ללא גבולות – סניף הטכניון (אותו מרק הקים), בנו בשבועיים האחרונים טורבינת רוח בתכנון Hugh Piggott המפורסם, תחת ההדרכה המקצועית של אלעד ונועם מ-COMET-ME, ואתמול הרימו אותה על גג בנין בטכניון. הטורבינה – 2.4 מטר קוטר, 3 להבי עץ וגנראטור יעודי מבוסס מגנטים קבועים (נאודיום פריט בורון – הנפט החדש אגב) מטעינה מצברים היושבים בקומה למטה, במחסן של הספריה, ויושבת על עמוד נמוך של 4 מטר על גג הבנין. היא די קרובה לשפה, אך עדיין כנראה תהיה בתוך מערבולות הניתוק מהשפה של הבנין – תלוי בכיוון הרוח. זה לא הפריע לה להסתובב בגאון אתמול, לשמחת המקימים!

הנה תמונות מההקמה – ואם אתם רוצים תמונות של הכננת ושאר החיבורים – הנה קישור להקמה של הטורבינה שבוע לפני באתר הרבה פחות מוצלח בבסיס הבנין.

About חנן

טיסנאי (חופשיים) שעשה הסבה תחביבית לטורבינות רוח קטנות אחרי הצבא (2001). בוגר הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון (2006), ומכון ויצמן (Msc אנרגיה סולארית וארוסולים 2010), עוסק ועסק בתחום אנרגיית הרוח (בונה טורבינות רוח מ-2001) , אנרגיה סולארית (PV ותרמית), אופניים חשמליים (עוסק בתחום מ-2005) ואנרגיות מתחדשות בכלל. נכון ל-2011 - עושה דוקטורט בטכניון, בנושא "מיקום אופטימאלי של טורבינות רוח באזור הררי".
This entry was posted in אוויר לנשימה, טורבינות רוח קטנות לייצור חשמל and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.