הטורבינה הראשונה


תרוץ די עלוב לטורבינת רוח אבל היא הסתובבה שם , בלה יה דה לה לגונה , אסמרלדס , אקוודור , למשך כמה שבועות (מתוכם הייתי כמה ימים , ואז חזרתי לארץ)
ולימדה לפחות תושב אחד של החור הנידח ההוא על האפשרות הזאת. אותי היא כמובן לימדה המון.
אז תודה לדר. מרטין אקהרד ודר. אד גולד מהאירגון הנפלא foundation human nature על שעזרו לי להרים את הפרויקט!החוויה האקוודורית שלי

בתמונה הראשונה למטה, מופיע דר. מרטין אקהרד. בחור גרמני, שבמהלך לימודי הרפואה שלו התנדב באירגון Jatun Sacha באקוודור, אירגון שעוסק בייעור מחדש.
הוא הופתע לגלות את התנאים הרפואיים הקשים של התושבים באיזור, והחליט לעשות משהו בנידון.
כשאני הגעתי לאקוודור, מרטין כבר היה לקראת סוף הקמת המרפאה בכפר La Ye de la laguna, או בקיצור – La ye (ה-Y) . הבן אדם הצליח, תוך 6 חודשים, לגייס את ה-20000 דולר הדרושים, להקים אירגון למטרת הבאת זרם מסודר של רופאים למרפאה – ליישם את אשר חלם! די מדהים לדעתי! אני בכל מקרה, הייתי ממש “מורעל” בנושא בניית טורבינות רוח לייצור חשמל, והייתה כמובן בעיה ידועה באיזורים האלה של חשמל, המיוחד במרפאה יש קריטיות לתאורה במצבים מסוימים, וגנרטורי הדיזל בבעיה בעונה הגשומה כשתקועים ואין מי שיביא דיזל. אז התחלתי לדבר איתו ועם דר. אד גולד (גם כן בחור צעיר בן 24 וכבר דוקטור!), ודי מהר הם אמרו – כן , בו תבנה לנו , ואני מצאתי את עצמי מטייל בין קיטו (עיר הבירה של אקוודור , איזה 5 שעות נסיעה) לבין La ye וקונה חלקים תוך כדי מילמול בספרדית עילגת.
אז תמונות – אין , חוץ מזו של מרטין ביער של השמורה , והטורבינה על הקרקע איתי לידה , לפני ההרמה . הטורבינה הזו עבדה מס’ ימים מועטים לפני שהורדה, בגלל מגדל עם כבלים מאולתרים שנדמה היה עומד לפול בכל רוח , עשתה הרבה פחות חשמל מהמתוכנן, אך הייתה המון כיף וסיפוק לבנות, ובעקבותיה השארתי תוכניות לבנייה אצל תושב אחד בכפר.
האירגון של דר. מרטין אקהרד – foundation human nature – הם תמיד מחפשים רופאים ומתנדבים המעונינים להתנדב בעבודה לא שגרתית באווקדור , גאנה או נפאל.
dr. martin echhard
דר. מרטין אקהרד
my Ecuador experience
אני והטורבינה הראשונה שלי – 17.1.2002

2 Responses to הטורבינה הראשונה

 1. שוסטר עודד says:

  מבקש את עזרתך באיתור מנוע חשמלי בין 250 עד 1000 וואט, המתאים לטורבינת רוח.

  היכן לרכוש מנוע כזה המתאים להטענת מצבר 12 וולט 55 אמפר.

  בברכה
  עודד

 2. חנן says:

  הי עודד,

  אני – כפי אתה יכול לראות משאר התוכן באתר על טורבינות רוח קטנות – לא קונה מנועים.
  אני בונה אותם (גנרטורים תכלס).
  התוכניות שאני עובד לפיהם הם של יו פיגוט (hugh piggott – מאתר scoraig wind electric אליו תמצא קישורים אין ספור באתר הזה).
  אפשר גם לקנות היון מנועים מתאימים מחברת ginlong הסינית – אז אם אתה מחפש לקנות בכל זאת – הייתי מתחיל משם.

  בהצלחה,
  חנן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.