השכרת וואטומטרים

הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות יוצא בתכנית השכרה למדי צריכת חשמל. מדי צריכת חשמל מראים לכם כמה חשמל אתם צורכים היום, כמה צרכתם אתמול, וכמה זה עולה לכם. עם ידע כזה אתם יכולים להתחיל לחסוך כסף ולהקטין את חשבון החשמל שלכם!

קיימים בשוק מספר מדי צריכת חשמל ואנחנו משכירים מוצר אחד מתוכם אשר נקרא – “וואטומטר” , המיועד למדידת צריכת החשמל הביתית, ומורכב משני יחידות – מד זרם עם משדר, ומקלט עם צג. מד הזרם יושב בארון החשמל, והוא עשוי מקליפס שיושב על אחד החוטים היוצאים משעון החשמל. המד שולח את הנתונים ע”י המשדר אליו הוא מחובר (מופעל ע”י בטריה – שמחזיקה כ-6 שנים) והנתונים מתקבלים ע”י מקלט ומוצגים על צג. את המקלט+הצג מניחים במקום בולט בבית. ניתן להשתמש בוואטומטר לשם בדיקת יעילות השימוש בחשמל בבית – לדוגמא, השארת הבוילר או המזגן דולקים תתגלה מהר מאוד! לוואטומטר המושכר יוצמדו דפים המציעים איך לבדוק את מכשירי החשמל השונים בבית, ע”י הדלקה וכיבוי. בנוסף, ניתן לחבר את הוואטומטר (המכונה current cost כשהוא נמכר בעולם) אל שירות google powermeter וכך לאגור את מדידות הצריכה שלכם, ולקבל תמונה מלאה יותר ממה שהוואטומטר מציג. כמו שאומרים נציגי גוגל – מדידת הצריכה תאפשר לכם לעשות החלטות חכמות לגבי הצריכה שלכם, לחסוך כסף, ולחסוך זיהום!

עלות ההשכרה היא 100 ש”ח לחודש, עם אפשרות הארכה ב-50 ש”ח לכל חודש נוסף. עלות קניית וואטומטר היא כ-550 ש”ח, ומניסיוננו מחיר זה הרתיע אנשים – ולכן אנו יוצאים בתכנית ההשכרה הנ”ל. אנו מעודדים אנשים לחבר את הוואטומטר לשרות google powermeter הרשום למעלה – בשביל לראות את כל נתוני הצריכה של החודש בו מדדו, ובשביל לשתף את כולם בניסיון שלכם עם התיעלות והקטנת צריכת החשמל. הכנו מצגת ברורה העוברת דרך השלבים של התקנת התכנה הייעודית של גוגל (רק למחשבים שעובדים עם מערכת הפעלה windows כרגע).

לפרטים נוספים – רוני פוזנר roni.pozner@ecoop.org.il

עוד כמה סרטים על השימוש במדי אנרגיה על מנת להקטין את הצריכה:

3 Responses to השכרת וואטומטרים

 1. יוסי says:

  שלום, אני מתעניין בהשכרת כמה וואטומרים שיותקנו במסגרת פעילות הסברה לחסכון באנרגיה בעיר בצפון הארץ.
  הסלולרי שלי הוא 0549248081
  תודה
  יוסי

 2. שלמה צידון says:

  אני מעוניין בהשכרה של מכשיר כזה אני בטל 0544446383

 3. אבי says:

  שלום

  מעוניין לרכוש/לשכור מכשיר למדידת הקווטשים של 2 פאנלים סולאריים בו זמנית

  אשמח אם יכולים להציע /לסייע

  תןדה

  אבי 050-8230803
  aviprivet@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.