אופניים חשמליים – מבחני דרך והשכרה

תחת עמוד זה מפורסמים מבחני דרך של אופניים חשמליים שבדקתי ב-2009, כשלא הייתי קשור לשום יבואני אופניים חשמליים. היום (2010) אני עובד יחד עם יבואני Ezee.

מבחן דרך לאופניים חשמליים יכלול מהירות וטווח קודם כל, עלות לק”מ שנגזרת בעיקר ממחיר הסוללה והאחריות שיש עליה, יחד עם נצילות הכלי, ופרמטרים של התנהגות ונראות הכלי.

ישנם מספר פרמטרים חשובים באופניים חשמליים, ואולי הכי חשוב מביניהם זה הסוללה – סוגים שונים, ואיך ההתנהגות שלנו עם האופניים ישפיעו על אורך החיים שלה. על זאת אני אפרט בעמוד יעודי, בינתיים ניתן להתרשם מאחד המקורות הטובים ברשת בנושא הזה – batteryuniversity.com .בנוסף, מישהו כבר דאג לתרגם קטע מתוך batteryU שמדבר על סוללות ליתיום.

אחת הדרכים החדשות שניתן היום ללמוד בעזרתן ממקור ראשון על אופניים חשמליים היא לנסות אותם – להשכיר אופניים ליום. זומבייק בתחנת הרכבת תל-אביב מרכז משכירים אופניים חשמליים, וישמחו לתת לכם הדרכה ולהשכיר לכם זוג כדי שתוכלו להתנסות בניחותא, בחוויה של רכיבה על אופניים חשמליים.

מבחני דרך:

מאמרים נוספים:

בנוסף, מצורפת השוואת מחירים חלקית שעשיתי באוגוסט 2009 –  (ההמשך – מתוך הפוסט המקורי. למטה – מסמך רקע על אופניים חשמליים)

המחירון כאן הוא תוצאה של טלפונים בשבוע האחרון. מדובר בהשוואה חלקית בלבד – אין פה את כל היבואנים, ולא את כל הדגמים שלהם. אני ביקשתי מחירון לקיטים של אופני הרים 26″ בלבד.
אין פה המלצה על יבואן זה או אחר או על קיט זה או אחר, זה תמצאו בביקורות שלי (בקרוב EcoRide). המצב היום בארץ הוא עדיין לא מוסדר, והיום הייתי בבוקר אצל האדם האמון על קביעת התקנות לאופניים חשמליים במשרד התחבורה. אני מקווה שהם יעבדו קשה וכשיצאו התקנות זה יעזור להסדיר את השוק ואיכות הכלים הנמצאים בו. אם כי, אני אני חושב שרוב מה שנמכר בשוק האופניים החשמליים (להבדיל מהקורקינטים) זה מוצרים טובים. אני אודה לכל הגולשים שישאירו פה הערות על הקיטים המוצגים פה, שכן אני לא נסעתי בכולם ואני לא מכיר (וחלקם נסעתי מזמן והם מביאים סחורה שונה היום, כמו ebike.co.il).
לגבי סוללות ליתיום – יש הרבה סוגים, ואני לא רוצה לבלבל אף אחד, ולכן פשוט כתבתי “ליתיום”. העיקר (הוא בת האיכר…) הוא אחריות. המשקל דומה, הבטיחות דומה (למרות הטענות בדבר בטיחות על של הסוללות החדשות – כמו ה-LiFePO4 , סוללות ליתיום-יון או ליתיום-פולימר לא ממש מתפוצצות ספונטנית – בקיצור, יש בטיחותי, ויש סופר בטיחותי), ולכן האחריות, שמובילה לחישוב כמות הטעינות, שמוביל עם מחיר סוללה להחלפה לחישוב העלות באגורות לק”מ – זה העיקר.
כמובן – מדובר בטווח עבור רוכב 75 קילוגרם במישור (ת”א) ללא רוח. המרחקים אמיתיים, והשוותי את כל הקיטים 36 וולט עם סוללה 10 אמפר שעה לאותו טווח של 30 ק”מ למרות שחלק מהיצרנים אומרים מספרים אחרים, ואף אני מדדתי 40 ק”מ ל-Ezee. עבור סוללה כזו, 30 ק”מ זה טווח שמשאיר את הסוללה לא ריקה מדי גם ללא דיווש. אפשר ורצוי עם דיווש להגיע ליותר, אך צריך מגרש שווה עליו להשוות בין כולם ואני מוצא את זה נח.

View more documents from Hanan E. levy.

ולמי שחדש בתחום – הנה מאמר סקירה שפרסמתי לפני שנה:

52 Responses to אופניים חשמליים – מבחני דרך והשכרה

 1. Pingback: חנן נסע ירוק » ביקורת שניה – קיט 250 וואט של אקורייד

 2. רון says:

  שלום אני כרגע בשלילה ומעוניין באופניים חשמליות.אני גבר בן 59 שוקל 100.גר בנתניה ונוסע למרכז תא.אני מעוניין באופניים קלות מתקפלות שנוסעות למרחק כמה שיותר רחוק וחשובה לי המהירותץאשמח לתשובה הטל שלי 0528530160

 3. חנן says:

  דבר עם יצרני הקיטים שמופיעים במחירון שלי. המרחק שלך גבוה מדי לדעתי לאופניים חשמליים. נתניה תל אביב זה 40 ק”מ, לא מומלץ לאופניים חשמליים. יקח לך שעה וחצי נסיעה, ואתה תגמור את המצבר בכיוון אחד.

 4. אביב says:

  לרון
  נתניה ת”א זה רכבת, בנאדם…
  אופניים מתקפלים מהבית עד הרכבת ומהרכבת לעבודה ואתה מסודר.

 5. אריאל ברלב says:

  מתי יהיה ניתן לקנות אופניים חשמליות בצורה חוקית

 6. חנן says:

  ביום רביעי הבא יש פגישה של וועדת הכלכלה של הכנסת, בנושא אישור התקנות. אז אמנם זה יהיה התקנות האירופאיות, שמחייבות pedelec – כלומר פידול על מנת להפעיל את המנוע, ללא מצערת, ומגבילות את הספק המנועים ל-250 וואט, אך זה יהיה חוקי. הנה קישור לסדר היום של וועדת כלכלה – http://www.knesset.gov.il/agenda/heb/vaada.asp?vaada=3

 7. יהודית1 says:

  למי שמתעניין, כמוני, בהסבה חשמלית לאופניים מתקפלים (גלגל 20) תוצרת דהון (לא לכל הדגמים של דהון זה יתאים, צריך לברר) לפי הבירורים שלי, יש לפרידמן וגם ל-greenwheels קיט הסבה לא כבד 6-7 ק”ג כולל הרכבה. המנוע על השרשרת (אומרים שהוא רועש יותר ממנועי הב על הגלגל אבל אמין יותר -אין לי ידע/אינדיקציות כדי להשוות), לקיט יש סוללת ליתיום איון נשלפת. עדיין לא ניסיתי. ליד פרידמן יש שיפוע שמאפשר לנסות איך המנוע מתפקד ללא פידול בעליה מרחוב סלמה לבית המשפט ברחוב שוקן. בכוונתי לנסות.

 8. שלמה עובדיה says:

  שלום חנן

  יש לך ד”ש מענת מפורום תפוז אופניים

  אני מעונין לבנות אופניים חשמליות

  רוצה לדעת א. האם צריך אישור של משרד התחבורה

  ב האם ניתן לבנות או להרכיב לבד
  ג. במידה וכן מיהכן ניתן לירכוש חלקים
  ד. אשמח לקבל כל מידע שהו בנושא

  בברכה
  שלמה

 9. תומר says:

  לגבי האופניים החשמלייים המתקפלים של דהון, ובכלל – מקריאה רבה ברשת עולה המלצה ברורה לקנות רק אופניים חשמליים מוכנים ולא כאלה שהורכב עליהם קייט מסיבות מבניות וכדי לשמור על איכות רכיבה ואמינות המערכת.

 10. חנן says:

  שלום שלמה,
  אני הייתי רוכש חלקים מ-www.ebikes.ca
  אבל יש עוד רבים וטובים, לא מכיר את כולם.
  האם זה חוקי? בעצם כל מה שעונה על ההגדרה של החק האירופאי-ישראלי הוא חוקי, אבל מכיוון שאתה לא תעביר את האופניים שתבנה תקינה, אי אפשר יהיה להוכיח את זה.
  אם זה לא יעבור 30 קמ”ש ויראה נרמלי אני לא מאמין שמישהו יבדוק.
  החק אומר 250 וואט מנוע, וחובת דיווש – כלומר המנוע לא יכול לעבוד עצמאית בלי שהרוכב מדווש, והגבלת מהירות ל-25 קמ”ש.

 11. אתגר says:

  יש לי אתגר:
  משקל: 130ק”ג (2 נוסעים)
  מהירות: 70קמ”ש
  מרחק: 10ק”מ
  טעינה: לילה

  רק בשביל הקטע, יש מצב ?

 12. תומר says:

  שלום לכולם,
  אני גר בשוהם (משמע: עליות ושיפועים) ונוסע כל בוקר ללוד (כמעט 10 ק”מ) וחייב להגיע ליעד תוך מקסימום 20 דק’ מרגע היציאה לדרך.

  בדרך חזור לפעמים יש לי טרמפ ולכן חשבתי שאולי כדאי לי לחשוב על אופניים מתקפלות אך נתון זה לא קריטי במיוחד, אם ובמידה ויעילותם של אופניים מתקפלים תהיה פחותה משמעותית ביחס לצרכים ולנתונים שהצגתי בהתחלה.

  (אין לי כיום אופניים)

  אודה על המלצה לאופניים חשמליות שמתאימות לי (חברות , דגמים, סוג מנוע, גודל גלגל, מחירים, כן/לא יד 2 וכו’)

  תודה רבה!!!

 13. אהלן! תודה רבה על הסקירה, מקווה שיהיו עוד בקרוב. הסתקרנתי לדעת האם אפשרי לעשות טיולים בשטח או בטבע עם אופניים חשמליים? לכמה זמן, איזה תנאים ואם בכלל זה אפשרי…תודה!

 14. חנן says:

  אני מכיר חברה אחת, שהשתמשתי בקיט שלהם בטיול הסולארי חשמלי שלי, שתכננה את הקיט בדיוק למטרה זו – http://www.bionx.ca
  אם הקיט מספיק קל כך ולא מפריע לך לסוע על האופניים כ”אופניים” (כומ ביוניקס) אז התוצאה היא אופניים שאתה יכול להשתמש בתוספת כח שהמנוע החשמלי נותן רק כשצריך. כל אופניים חשמליים מודרניים עם סוללות ליתיום ומנוע צירי עם גיר ידעו לעשות זאת אגב, לא רק ביוניקס, אך הקיט שלהם לא כמו כל האחרים, מאפשר רמות שונות של עזרה בפידול (ללא לחיצה על מצערת) ואף מאפשר להקשות עליך את החיים אם אתה רוצה להתאמן לתחרות אופניים ואין לך מספיק עליות ליד הבית, ע”י הפיכת המנוע לגנרטור.

 15. עמנואל says:

  תשובות לשאלות ואזהרה חמורה!!

  טווח הנסיעה באופניים תלוי בקיבולת הסוללה ובמידת השימוש בדוושות. תאורטית – הטווח כמעט לא מוגבל.
  מבחינה טכנית, גם מהירות האופניים כמעט ואינה מוגבלת. מוצעים למכירה(בחו”ל) קיטים שמגיעים ל 120 קמ”ש.

  א – ב – ל !!!!!

  מי שנוסע באופניים במהירויות גבוהות מתחייב בנפשו!!
  אסור לשכוח שאופניים מטבען אינן בנויות למהירויות גבוהות כל כך, כשכל מהמורה ואבן בכביש חובטים בעוצמה באופניים וברוכב. הצמיגים צרים והחריצים בהם יחסית רדודים, מערכת הבלמים אינה מותאמת לבלימת חירום וחוזק השלדה (חומרי מבנה וריתוכים) נמוך. גם אופני מירוץ משמשים למהירויות גבוהות רק במסלולים מתאימים. הסכנות שאורבות למי שמנסה לשבור שיאי מהירות באופניים (מהקל אל החמור):
  פנצ’ר, עיקום החישוק, החלקה (ומי שינסה לבלום את הנפילה עם הרגל יגמור עם רגל מרוסקת), שבירת השלדה ו”מריחת” הרוכב על הכביש תוך שימוש שיחזור מה שעשו הרומאים לרבי עקיבא (חפשו קצת במקורות…), נעילת כידון ותעופה תוך שימוש בראש ובצואר כבולמי זעזועים למניעת פגיעה בישבן (כי אצל מי שטס במהירויות כאלו, זה כנראה האבר המחליט) – מומלץ למי שרוצה לשנות שם משפחה לקוודרופלאג או אפילו לז”ל, ואחרון חביב – שבירת השלדה ונעיצת החלק השבור בגולגולת, בצוואר, בחזה או בבטן.

  מהירות של 30-40 קמ”ש היא המירבית שניתן לנסוע ללא סיכון חיים. באופני מירוץ או אופניים אחרים שבנויים בצורה מותאמת במיוחד, אפשר לנסוע במהירות קצת גבוהה יותר בלי שהאופניים יפגעו, אבל הסיכון גבוה מאד גם לרוכב וגם לסביבתו במקרה של נעילת כידון, החלקה, בלימת חירום וכד’.

  אז אל תעשו שטויות. אופניים חשמליים הם אופניים – לא אופנוע.

 16. עדיף לקנות סוללות ליתיום בגלל המשקל והאיכות. אבל גם עופרת מוצקה זה מעולה.
  מאמר מצויין חבר.

 17. רון says:

  האם יצא למישהו לנסוע על אופני גרין מושן.
  http://www.greenmotion.co.il/

 18. חנן says:

  לי לא יצא, נראה כמו מחיר סביר למנוע שרשרת, והנתונים נראים אמיתיים.
  מציע ללכת על הסוללות ליתיום ולא על העופרת (הסוללת עופרת לא שוקלת 5.8 קילו עבור 10 אמפר-שעה 36 וולט. ה-8.5 אמפר-שעה 36 וולט שלי שקלו באזור ה-7 קילו.)

 19. Yosi Virtual says:

  היי, סוללות עופרת מזהמות הרבה יותר מסוללות ליטיום, אני חושב שגם את זה צריך לקחת בחשבון!

 20. אופניים חשמליים רוכשים בראש העין.
  אולם תצוגה של 450 מטרים – בו אפשר להתנסות בנסיעה במגוון סוגי אופניים לקנות ולחת ישר במקום.
  אופניים חשמליים עם מצברי עופרת ( מצברים זולים ) – החל מ 4000 ש”ח.
  אופניים חשמליים עם מצברי ליטיום – החל מ 5000 ש”ח.
  אופניים חשמליים – הכי טוב לקנות בראש העין ותבדקו אותי…

 21. נועם – המחירים שאתה מציין מאוד גבוהים.
  אני רכשתי אופניים חשמליים עם מצבר ליתיום בחברת e.track.co.il ב-4500.

  בנוסף הם הציגו לי אישור של מכון התקנים ומשרד התחבורה לאופניים האלו.

 22. חנן says:

  שלום אלעד,
  כמה זמן אתה כבר רוכב על האופניים?
  האם הם מגיעים לטווח של 50 ק”מ כפי שהם מבטיחים?
  ובנוסף, כמה הם רוצים עבור סוללה נוספת (של 24 וולט 10 אמפר-שעה)?

 23. אלעד רוז says:

  שלום לכולם ,

  חנן – סליחה על התשובה המאוחרת, את השאלה שלך אלייך לא קיבלתי במייל, כיצד ניתן להירשם כך שעידכונים אליי אקבל גם ישירות?

  בכל אופן, אני רוכב על ה e.track קרוב לשלושה חודשים ברחובות תל אביב, עד כה לא היו לי שום בעיות מבחינת מהירות הנסיעה, הטענה וכו’.

  לגבי המרחק, עד כה לא היתה לי נסיעה של מעל 20 ק”מ ללא הטענה, (תל אביב לא כזו גדולה…), בסיעה של 20 ק”מ שעשיתי מתוך חמשת נוריות החיווי רק אחת כבתה.

  לגבי סוללה נוספת לא שאלתי מה מחירה, אך מדוע שמישהו יצטרך סוללה כזו? אלא אם אתה נוסע באיזורים לא עירוניים, אך בעיר בכל מקום שאני עוצר חנות/בית קפה וכו יש אפשרות הטענת המצבר (בתנאי שזכרתי להביא את המטען).

  שבת שלום,
  אלעד.

 24. חנן says:

  הי אלעד,
  תודה על התשובות.
  אני חושב שסימון המשבצת למטה “Notify me of followup comments via e-mail”
  אמורה לעשות את זה.

  לגבי סוללה נוספת – אין סיבה באמת (בדרך כלל) לקנות עוד סוללה בשביל שימוש שוטף. אבל עלות ה”דלק” באופניים חשמליים הוא עלות החלפת הסוללה. לכן מאוד מעניין לדעת כמה הם רוצים על סוללה נוספת, בשביל לדעת כמה תצתרך לשלם תקופתית (כל שנתיים-שלוש) על מצבר חדש, כשהישן יגמר.

  חנן.

 25. עמנואל says:

  20 ק”מ בנסיעה לא רצופה וללא דיווש הביאו לכיבוי רק נורה אחת? מסופקני…..

  בכל אופן, אני רוצה להמליץ על סוללות ליתיום פולימר. אחרי השקעה חד פעמית ב balancer (כ 60$ באי-ביי) אפשר להרכיב בקלות סוללה של 29.6V וקיבולת של 10 אמפר\שעה בעלות של כ 300 ש”ח בלבד, כולל משלוח. היתרון הגדול של סוללה כזו, מעבר למחיר הנמוך, הוא המשקל – פחות מ 2 ק”ג.

 26. יהודית קנטור says:

  הודעהחשובה.
  אחרי 4/3/11 – מסתיים תוקף הפטור מרשיון ורישוי לאופניים חשמליות שפורסם ע”י שר התחבורה
  ( הפטור ניתן במסגרת תיקון תקנות התעבורה לשנה בלבד מ-4/3/2011 (יום הפרסום). לא מצאתי תיקון נוסף לתקנות.)
  אם מישהו יודע על מהלך חקיקה של אורכה לפטור- אודה לו באם יפרסם זאת

 27. יהודית קנטור says:

  הודעהחשובה.
  אחרי 4/3/11 – מסתיים תוקף הפטור מרשיון ורישוי לאופניים חשמליות שפורסם ע”י שר התחבורה
  ( הפטור ניתן במסגרת תיקון תקנות התעבורה לשנה בלבד מ-4/3/2010(יום הפרסום). לא מצאתי תיקון נוסף לתקנות.)
  אם מישהו יודע על מהלך חקיקה של אורכה לפטור- אודה לו באם יפרסם זאת

 28. osvaldo fernandez says:

  me gustaria conocer algo mas sobre la bisicleta y poder construir algunas soy de argentina shalom

 29. חנן says:

  Hola Osvaldo, Que quieres conocer?

 30. אלחנן says:

  עלי לדווח על התקלות לא נעימה בנושא אופניים חשמליים.

  ב 13.09.2011 קניתי אופניים חשמליות עם אחריות לשנה בgreenwheels בסניף רמת גן, במשך הזמן הזה הייתי מגיע אליהם לתיקונים פה ושם ותכלס היה די בסדר (או כך חשבתי)

  אתמול הגעתי לחנות בנושא רעשים בcrank וראיתי שם אנשים חדשים, בניגוד לפעמים קודמות פתאום הפנו אותי לחנות של ecoride, בטענה שהם (greenwheels) סה”כ חנות שירות בסיסית ודברים כאלה הם מפנים ליצרן
  כמו כן ביקשו ממני “מאוד מאוד” להגיד להם מה קרה , כי זה פעמים ראשונות שהם מתחילים לשלוח אנשים לשם. (ואכן בעבר greenwheels תיקנו אצלי דברים יותר מורכבים, מה השתנה??)

  בeco ride אמרו שהם אינם מכירים בשירות עבור greenwheels כיוון שאלו חייבים להם כסף.
  כשהתקשרתי לgreenwheels בקשר לכך הם אמרו שאבקש את זה בכתב מהם אבל eco ride סירבו והוסיפו מספר דברים ממש לא סימפטיים שאיני יכול לאשר אותם עקב חוסר מקורות נוסף.
  בנוסף לכך כדי לתקן אצלם עלי לרכוש אחריות (או תוספת שלה ) תמורת 300 שקל לחצי שנה.

  לאחר שרכשתי את האחריות (אין לי ברירה צריך אופניים לעבודה), הם עבדו על זה חצי יום, החליפו, שרשרת, גלגל שיניים, ציר במנוע, ופריילוף ועדיין הבעיה המקורית נשארה , ועל כן ביקשו להגיע עוד יומים כשיש פחות עומס, והוסיפו שזוהי בעית “אופניים” שכל חנות אופניים יכולה לתקן.
  בחנות מצמן-מרוץ (משם האופניים הוזמנו במקור ע”י greenwheels שיש לי עדיין מדבקה משם להראות את זה), אמרו שאין הם מכירים את הcrank ואין להם בכלל חלפים לכך.
  עם זאת עלי לציין שאחרי הטיפול היסודי שהמערכת עברה בedoride המנוע עצמו נשמע שונה ואני די בטוח שהוא יותר חזק , כך שבסופו של דבר היו בעיות אשר לא התגלו/טופלו אצל greenwheels.

  תכל’ס מבחנתי greenwheels הפרו את תנאי תעודת האחריות שלהם בשולחם אותי לספק שאינו מכיר בהם, אבל אין לי זמן או משאבים להשקיע בכך.
  אני לא מעורב בשוק, ואין לי מושג מי צודק או לא , אני רק יודע שנפלתי בין הגלגלים ועכשיו אני לא סגור על מה ומה לסמוך.

 31. אלחנן says:

  עדכון, אחרי יומיים אכן הופעתי והאופניים תוקנו עד הסוף הפעם , הושמו מסביים יותר איכותיים וכעת אין לי בעיה איתם (מלבד קיבולת נמוכה אבל זה בגלל שאני מטעין פעמיים ביום).
  כמו הופיע לקוח נוסף של גלגלים ירוקים עם אותו סיפור, מסתבר שהם לא יכולים להרשות לעצמם טכנאים וניסו לשלוח אותם לאקורייד.

 32. איתי says:

  אני כרגע ללא רשיון נהיגה וצריך אופניים חזקות לנסיעה של כארבעים קילומטר משקלי 125 ק”ג האם יש בשוק אופניים כאלה?

 33. חנן says:

  יש, תחפש משהו מעל 250 וואט.
  זה לא חוקי, אבל אפשר למצוא.

 34. משה says:

  אני גר בירושלים אני מעונין לקנות אופנים חשמליות האם האופנים התיקנות מספיקות, משקלי כ- 95, נסיעה לכיוון אחד כ- 10 קילומטר.

  כל טוב משה

 35. חנן says:

  האופניים התקניות יהיו כנראה טובות עבורך, אך אולי גבולי – תלוי בשיפועים שיש לך בנסיעה היומיומית. הייתי קופץ ל-freedomebikes (תמצא את האתר בקלות, הם יושבים בעמק רפאים בירושליים) ועושה סיבוב בדיקה.

  חנן.

 36. Octavio Ponce Quitzaman says:

  Hola recibe un cordial saludo desde mexico ,buscando sitios de interes encontre el tuyo , y me pregunto si es posible me envies , informacion de los productos que manejas , para poder introducirlos en mexico , quedo a tus finas atenciones , mil gracias.

 37. יוני111 says:

  שלום חנן!!
  אני צריך לקנות אופניים לנסיעה של גג 6 ק”מ ביום.
  אני נוסע ברכבת, ולכן צריך שיתקפלו וכמובן שיהיו עם משקל נמוך.

  מה דעתך?
  האופיים היחידות במשקל נורמלי (הרמתי בעצמי) הם של DNA-1 ,אבל הן נראות לי שבריריות למרות נסיעת מבחן שעשיתי, והן היו נוחות מאוד.
  שוב, אני לא מריך אופניים ענקיות וכבדות אלא קלות, ומהירות של 20-25 קמ”ש מספקות אותי.

  יש עוד חברות? באינטרנט , חלק מהחברות לא רושמות את משקל האופניים שלהן…

 38. חנן says:

  הי יוני111,

  אני חושב שהאופניים שאני נוסע איתם -בדיוק לאותה מטרה, רכבת וקישוריות אח”כ ולפני, מתאימות לך.
  מדובר במה שמתואר פה http://www.galgalyarok.org/ebike-roadtest/freedom-e-bikes, שזה ברומפטון עם הקיט החשמלי עם הסוללה הקטנה (טווח קצר, ~10 ק”מ) וקלה, שמתאימה לך בול. קיט של freedom-e-bike. אתה יכול לשים אותו על כל זוג אופניים מתקפלים – למשל דהאון, שהם יותר זולים משמעותית מהברומפטון, קצת יותר גדולים אך שוקלים אותו דבר.

 39. רן says:

  שלום חנן,

  אני מעוניין לרכוש אופניים חשמליים לבן שלי שחגג השבוע בר-מצווה.
  ראינו אופניים של E.Track והילד התלהב.

  להלן הפרמטרים החשובים לי –
  1. משקל האופניים (צריך להעלות אותם במדרגות)
  2. תקן ורישוי (חייב להיות בהתאם לתקן ודרישת החוק בארץ)
  3. טווח נסיעה של לפחות 20 ק”מ ללא טעינה
  4. אחריות ושירות
  5. מחיר

  האם האופציה של E.Track טובה? איזה עוד אופציות באות בחשבון? יש המלצות ספציפיות?

  תודה,
  רן

 40. כוכב says:

  שלום חנן
  אני לפני קניה של קיט חשמלי לאופני “הארלי” שבנוי מארבע בטריות ג’ל ומנוע צירי חזק ביותר{800-1000}
  זה נותן מהירות גבוהה {יותר מ50 קמ”ש} למרחק סביר {50 ק”מ}
  לאחר כשנה בערך צריך החלפה
  ועם המנוע אין בד”כ בעיות
  החלטתי ללכת על הארלי בגלל שתי סיבות
  הראשונה היא מפני המסיביות הנוחות והקלאסה
  והשניה החשובה היא שמצאתי יהודי שצבר הרבה נסיון למנע “הארלי”ם חשמלית והגיע לקיט הספציפי הזה שלמרות נסיוני הדל ברכיבה חשמלית מהר מהאוד היה ניתן להרגיש במהירות בישיבה על הכביש וברכיבה היציבה ממש צ’ופר קטן בייחס לכל מיני הצעצועים הנחמדים שיש בשוק.הוא בנה כבר לעשרות אנשים בשנים האחרונות והם ממש מרוצים .נקדים ונודה שאני לא מחפס לפדל< אולי קצת במישור וזהוא
  אני מחפס כלי חזק יציב וזול לנסיעות קצרות במישורים פתוחים שמאפשרים לנסוע מהר בבטחה.לא אכפת לי מהכובד כלל {50 קילו בערך-האופניים בערך 20 קילו והשאר זה הקיט} מה שטוב שם זה האחזקה-המנוע עולה בין 700 ל 1300 ש"ח וכל בטריה היא בין 200 ל 300
  ש"ח
  דיברתי איתו על לטיום והוא היה מוכן לשים לי בשמחה במקום העופרת
  אבל אחרי שהבנתי שזה נותן בעצם את אותה עוצמה לאותו זמן ברבע מישקל ובפי שלוש כסף החלטתי להישאר עם הג'ל. אני באמת משתדל לדאוג לסביבה {אישתי שוויצרית} אבל זה פשוט יותר מידי יקר בשבילי ואני צריך להנייד בזריזות אולי זה יזהם פחות מהמיניואן הונדה 2200 שנת 96 שלי ששותה בערך עשר בטריות לטיום בשנה מבחינת הכיסיולוגיה…
  מה שנישאר לי בעצם זה לנסות להיתנקות מהסטיגמה של העופרת ולהיתעורר מהשטיפת מח של הליטיום
  זה לא שכל בטריית ג'ל מתפוצצת מתי שהוא וכל העופרת עפה על הרוכב נכון?
  וזה לא שאם אני אקח משכנתא בשביל ליטיום אני אטוס שלוש שנים במהירות האור לאורך אין סוף זמן נכון?
  ויכולתי עוד להמשיך הרבה עם הקושיות והשאלות כי כבר בילבלו אותי לגמריי
  מצד אחד רוצים יקרנים גדולים על לא עוול בכפם ומצד שני ילדי BMX עם מנועי מכסחות דשא רועשים בסכנת פיצוץ
  אנא חנן ידידו הנחמד אם אפשר עשה לנו קצת סדר בבלגן
  האם אתה יכול לאזן אותנו קצת ????
  מה נירא לך?

 41. חנן says:

  הי כוכב,
  מתנצל על התגובה המאוחרת. שמע – אתה בפרוש יכול להשאר עם ג’ל, זה עדיין הרבה פחות מזהם מהונדה. שלא יהיה לך שום ספק.
  הסיבה שאני ממליץ על ליתיום היא המשקל. אם אתה מוכן לחיות עם זה – לך על זה. רק סע בזהירות! 🙂

 42. טל הירש says:

  שלום,
  לאחרונה התחלתי להתלהב ממש מבכל הנושא הזה “אופניים חשמליים”
  אני ממש שקלתי ברצינות והחלטתי לקנות לעצמי זוג אופניים חשמליים.
  מצאתי דגמים נורא מעניין באתר הזה: http://www.greenwheels.co.il/page_info.aspx?art=16
  האם יש לכם את אותם דגמים או דומים!? ומה המחירים שלכם?
  אשמח לעזרה.
  תודה והמשך יום טוב.

 43. חנן says:

  הי טל – אני לא מוכר אופניים חשמלים.
  אני תומך נלהב, אפשר לומר פעיל, של תחבורה קלה ונקייה ובה אופניים חשמליים.
  וזה המטרה של הדפים האלו באתר.
  אז תהני עם האופניים החשמליים החדשים שלך, לכשיהיו!

 44. טל says:

  מידע על אופניים חשמליות

  http://www.אופנייםחשמליות.co.il/

 45. ליצן says:

  שלום
  רציתי לדעת אם אפשר לקנות קיט לאופניים מ EBAY .זה זול יותר ואת ההתקנה אני יכול לעשות לבד.
  הקיטים עולים בין 200 ל 300 דולר וגם התקנות החדשות מתיאות יבוא של עד 325 דור ככה שמבחינת מחיר זה עבר. השאלה אם במכס ירצו אישורים ואיך אני משחרר את זה.
  תודה רבה.

 46. חנן says:

  שלום ליצן,
  המכס אכן עושה בעיות. אני כבר לא מעודכן ממש בנושא, אבל היבוא האישי שלי תמיד היה בטיסה במזוודה ומעבר במסלול הירוק. עבור העברה במכס דורשים אישור עמידה בתקן ככל הידוע לי. אני לא יודע מה המכס שלוקחים אם זה עומד בתקן.

 47. ליצן says:

  תודה אחי על התשובה.
  אחותי חוזרת מארה”ב בפסח אז מה שאתה אומר זה עדיף שתשים את זה במזוודה, בהנחה שגלגל 26 יכנס ..חחח… עם כל הקיט ולהניח שלא יעלו על זה ולא ישאלו שאלות..זה הימור אם זה ככה…כמו רוב הדברים בחיים.
  מסלול ירוק זה אומר: אני בסדר עזבו אותי תנו ללכת הביתה בחיית… הייתה לי טיסה ארוכה…חחח.

  תודה אחי.אם זה ככה אולי יום אחד שאני יטוס לחו”ל ויתקל בזה אני יביא איתי ויקח את הסיכון.

 48. יותם says:

  אני רוצה להזמין קיט מEbay של 250W לפי התקן.
  קודם כל האם זה אמין??
  שנית האם זה יעבור במכס ללא בעיות?

 49. ליצן says:

  מצטרף לשאלה שלך גם.
  גם אני רוצה להזמין.זה קצת מסובך.לפי הרשימות של המכס על סוללות ומנועים חשמליים יש מכס ומס קניה.
  בגלל שקיט כזה כולל מנוע וסוללה אז רוב הסיכויים שיבדקו אותו במכס.זה בעיה קטנה שכן עם המכס עדיין כלכלית כדאי להזמין מה-EBAY.אז עד לכאן אתה מבין שמכס זה לא הבעיה.(כלכלית כמובן וניתנת לפתרון ע”י כסף.זה עניין של 12 אחוז…).
  הבעיה האמתית פה היא ,שהבנתי שכדי להכניס קיט לאופניים ממונעים הוא חייב להיות מתאים לאיזו שהוא תקן מפגר ומיותר שהמציאו במכון התקנים (שמחזיקים את המדינה בביצים והם מושחתים) כדי לסחוט לך את הכיס.
  בצורה כזאת הם יגידו לך שכדי לשחרר את זה מהמכס אתה חייב להביא טופס ממכון התקנים שאכן הקיט שהזמנתה שמיש בארץ ומותר לשימוש ומתאים לתקן שהם המציאו, מה שלא תקבל ואם כן הוא עולה 15000 שקל…
  שמע אחי ככה אני הבנתי.אם אני טועה ויש איזו שהיא דרך לקמבן ולהזמין אני אשמח לשמוע ולנסות.אני קונה די הרבה ב EBAY והמחירים שם שווים והגיוניים.יש לי בעיות ברגליים ואיני יכול ללכת הרבה, אופניים עולים מחיר לא הגיוני של 4000 ויותר…זה בדיחה בכלל לחשוב על זה.
  קראתי בכמה מקומות שאנשים הזמינו חלקים חלקים ככה ואז בסוף הרכיבו את כל הקיט ורק על המנוע הם רשמו שזה בשביל העבודה שלהם או משהו.
  בשורה תחתונה: קפיטליסטים מסריחים נמאסתם.מרוויח כמו כלב חיי מינימום.רק קומבינות!
  בהצלחה.אם מצאתה איכשהו דרך ספר לי.תודה.

 50. יותם says:

  יש הרבה בעיות עם מכון התקנים וזאת הבעיה העיקרית שלי.
  אני לא טס לחו”ל בזמן הקרוב אבל יש לי אפשרות להזמין את זה לארה”ב ושמשם יביאו לי את הקיט במזוודה. הקיט לא כולל סוללה והוא עולה 1000 שקל בערך.
  השאלה שלי היא האם זה כדאי בכלל להזמין מחו”ל?? אם זה אמין או לא?
  כי אם פתאום הוא שולח לי משהו דפוק אז אין לי מה לעשות עם זה וסתם הלכו 1000 שקל.
  זאת גם אחת הבעיות, אם מישהו מוצא מוכר אמין ושהסחורה שלו טובה שיעדכן אותי.
  אם יש משהו לגבי המכס, אם קיט לא כולל סוללה יוכל לעבור אני ישמח לדעת.
  תודה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.