התנועה הירוקה הצילה את חיי!

טוב, לא את חיי. את חייו של משה שפגשתי היום בערב בחירות אופיני שלי בתל אביב. משה עמד ברמזור, ובהה בתינוק שלנו, מתנוסס בגאון על שלט מולו. “ירוק. ירוק!” אמרה לו חברתו במושב שלידו. “ירוק!”. נכון, חשב משה. הם בקטע הירוק, נו – ברור. ואז, תו”כ שמשה קולט שהיא מתכוונת לרמזור, עברה מכונית בדהרה את הצומת באדום זוהר. נו – כבר התחלנו ברגל ימין!

פגשתי היום עוד רוכב אופניים חשמליים. היו לו קצת בעיות שמיעה אז זו היתה שיחה איטית בדציבלים גבוהים. יש לו מנוע 350 וואט מפרידמן (שוקן 12), מנוע פחמים, שהוא חיבר ישירות ל-3 מצברים 20 אמפר שעה שחיבר דרך Relay עם מתג על הכידון. כבד לאלה. 20 קילו מצברים על 15 קילו אופניים, ועוד 6 רילו מנוע. אבל עובד!

ה”kick” בהתחלה כל כך חזק שהוא חיבר מוט פלדה מרותך שימנע מהמנוע לקרוע את התושבת שלו.

About חנן

טיסנאי (חופשיים) שעשה הסבה תחביבית לטורבינות רוח קטנות אחרי הצבא (2001). בוגר הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון (2006), ומכון ויצמן (Msc אנרגיה סולארית וארוסולים 2010), עוסק ועסק בתחום אנרגיית הרוח (בונה טורבינות רוח מ-2001) , אנרגיה סולארית (PV ותרמית), אופניים חשמליים (עוסק בתחום מ-2005) ואנרגיות מתחדשות בכלל. נכון ל-2011 - עושה דוקטורט בטכניון, בנושא "מיקום אופטימאלי של טורבינות רוח באזור הררי".
This entry was posted in התנועה הירוקה, חשמלי דו גלגלי and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.