וידאו OpenFOAM הראשון שלי

לא שזה הרבה להתרברב בו, אבל הנה – וידאו של התכנסות פתרון נומרי של זרימה על גבעה דו מימדית (יש טיפה יותר הסברים בתוך ה-description של ה-youtube video עצמו) –

אני כמובן משחק עם זה במטרה ללמוד ולהתקדם לסימולציות על אזורים אמיתיים, בשביל מטרת המחקר שלי, שהיא פיתוח שיטה יעילה יותר למיקום טורבינות רוח באזורים הרריים. בעצם – השיטה עליה אני מדבר היא שילוב מודלים נומריים כאלה יחד עם מדידות, במהלך קמפיין המדידה, כדי להבין להיכן כדאי להזיז את עמודי המדידה. אבל – אני כמובן מקדים את המאוחר. כי בשביל שאפשר יהיה להזיז את עמודי המדידה – צריך היתר בנייה לעמוד מדידה! זה, אני מפחד, התוכנה שלי לא תדע לתת… למשרד הפנים פתרונים.

About חנן

טיסנאי (חופשיים) שעשה הסבה תחביבית לטורבינות רוח קטנות אחרי הצבא (2001). בוגר הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון (2006), ומכון ויצמן (Msc אנרגיה סולארית וארוסולים 2010), עוסק ועסק בתחום אנרגיית הרוח (בונה טורבינות רוח מ-2001) , אנרגיה סולארית (PV ותרמית), אופניים חשמליים (עוסק בתחום מ-2005) ואנרגיות מתחדשות בכלל. נכון ל-2011 - עושה דוקטורט בטכניון, בנושא "מיקום אופטימאלי של טורבינות רוח באזור הררי".
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.