השבוע כיתתי רגליי לירושלים. אני מת על העיר הזו (מה שמעיד על כך שאני לא גר בה…). לפחות על המרכז שלה, שמתגלה כשיורדים באופניים מהתחנה המרכזית לאורך רחוב יפו. ועכשיו, יש שם גם מסילה גמורה, שמחכה לרכבת שתתחיל לסוע עליה בקרוב. אבל מתי? אם תחפשו כמוני ברשת (תרמתם כבר לוויקיפדיה?) אחרי חדשות על הרכבת הקלה, תגלו שבעקבות וויכוח על “זכות קדימה ברמזורים” יש עיכוב בפתיחת הקו הראשון של הרכבת הקלה – על רחוב יפו. חוץ מזה, יש עוד עבודות של מספר חודשים כנראה. בתל אביב אנחנו עוד מחכים לאיזשהוא סימן שבכלל הולכים לממש פה פתרון כלשהוא – למשל נתיבים בלעדיים לאוטובוסים. אבל בשבילי גם רחוב יפו במצבו הנוכחי קוסם, ואני רוצה להמליץ על בית קפה וחנות תבלינים וקפה שעשו לי את הבוקר. החנות יושבת לה ברחוב יפו כמה דקות הליכה מהתחנה המרכזית לכיוון מרכז העיר. קפה משובח – ובקרוב, תוכלו לראות ממנו רכבת חשמלית ושקטה טסה לה בחרישות בעוד אתם לוגמים מהקפה ומריחים את התבלינים.