על חנן

ראו עוד פרטים למטה

———-

עד הצבא תפסה הטיסנאות את רוב זמני, כתחביב, כספורט וכמקום עבודה – הדרכת חניכים בקלוב התעופה לישראל סניף ר”ג. זה היה כל חיי בין גיל 13-18. המועדון היום נמצא ברחוב ביאליק 32 ברמת גן (בפסאג’) ומומלץ מאוד! הנה סרטון קצר וקישור לאתר קלוב רמת גן.

;

לאחר שהשתחררתי, ב-2001, התגלגלתי לגרינפיס, ושם למדתי על תחום האנרגיה המתחדשת, כאלטרנטיבה בת קימא למצב הבלתי נסבל הקיים כיום. משם הדרך הייתה קצרה בשבילי לעשות הסבה תחביבית מטיסנים חופשיים, לכיוון טורבינות הרוח הקטנות. את התואר הראשון שלי ביליתי בין הפגנות של גרינפיס ומגמה ירוקה, לקורסים טכניוניים בפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל.
היום, אני כבר לא עוסק ביום יום בבניית טורבינות קטנות, אך הספקתי לבנות 3 טורבינות כאלה, ואת רשמיי הכנסתי לאתר שלי, שאח”כ הועבר לכאן. לאחר סיום לימודי בטכניון עבדתי בסאיקלון, ואח”כ בפיתגוראס סולאר pythagoras-solar, בפיתוח טכנולוגיית ריכוז קרינה על תאים פוטוולטאים לשם הפקת חשמל. לאחר מכן ביליתי שנתיים נהדרות במכון וויצמן, עשיתי תואר שני בתחום מחקר ששילב ארוסולים עם אנרגיה סולארית. בנוסף, בשנים האחרונות ייעצתי למספר חברות הזנק בתחום אנרגיית הרוח. לאחר שנה בפרו עם אשתי, בהתנדבות עם WindAid – בה השתמשתי בהשכלתי בתחום הטורבינות רוח הקטנות, התחלתי דוקטורט בטכניון בנושא “מיקום אופטימאלי של טורבינות רוח באזורים הרריים”. בנוסף, אני פעיל, ועזרתי להקים, את קואופרטיב האנרגיות המתחדשות.

———-

חנן נפטר בסוף 2012, האתר נשאר לזכרו. עם זאת אני, אחיו של המנוח, אשמח אם מישהו שמתעניין בנושאים שהיו קרובים לליבו של אחי ירצה לכתוב פוסט אורח. ניתן לפנות אלי ב- alon+galgal שטרודל pobox נקודה com.

קורות חיים

15 Responses to על חנן

 1. אלון says:

  שלום לך

  רציתי לשאול מה לדעתך טוב יותר – מנוע על השרשרת של האופניים או בנוי בתוך הגלגל?
  אודה לך על תשובה למייל שלי : mandanah@walla.co.il

  בתודה מראש

  אלון

 2. אלון says:

  היי

  מה יותר טוב- מנוע על השרשרת של האופניים או מנוע בנוי בתוך הגלגל?

 3. חנן says:

  הי אלון – זה לא מקום טוב לשאול בו. יש דפים יותר רלוונטיים בבלוג. תבדוק בבקשה דברים שכתבתי בתשובות בשרשור בתחתי העמודים השונים תחת “אופניים חשמליים-מבחני דרך”.
  בגדול – שניהם עובדים מצוין, אני יותר אוהב מנועים ציריים בתוך הגלגל.

 4. ג'קי לבן says:

  הי חנן,
  מדבר ג’קי שלמד איתך אווירונוטיקה.
  מה שלומך. אני עובד במשרד הקישור לקהילה האירופית בטכניון.
  אני יכול לסייע במידע לגבי מימון אירופי למקרים, בעיקר מפוסטדוקים וצפונה.
  עברתי לגור בבית השיטה ואני מתכוון לבנות שם בית מחבילות קש.
  בא לי לבנות איזו טורבינה קטנה ולהתנסות קצת.
  ראיתי שכתבת על מגנטים מנאודיום-פריט-בורון . איך משיגים כאלה ?
  בכל אופן אני שמח מאוד ממניפת תחומי העיסוק שלך, ישר כוח, וגם שיסתובב !
  ג’קי לבן
  jackl@dp.technion.ac.il
  0524746657
  048293097
  אשמח גם לאימייל ממך

 5. היי חנן, אני ניצן וכתבתי לך כבר בסקייפ… אני חבר של רן רוזנברג ושמר כספי שהראשון היה איתך בטכניון והשני בצבא אם אני לא טועה.
  אני כותב לך מבולוניה שאיטליה, כאן התמודדתי עם לימודי הנדסת מכונות ואני עדיין מתמודד עם זה. אני מעוניין בתחום של אנרגיה ירוקה (ונקייה עד כמה שאפשר) ועשיתי איזה אב טיפוס בתחום של אנרגיה סולארית, אני מחפש תאים פוטו וולטאים עם ניצולת גבוהה ומיימדים קטנים.
  שוב שמר הפנה אותי אליך ואני אשמח לשמוע ממך.
  בסקייפ אני : nitzoman ואולי יופיע אנדראה וניצן גם
  והמייל שלי: nitznn@gmail.com

  אני מבין שאתה בפרו אז תעשה חיים ונשתמע

  ניצן

 6. גדעון טור says:

  לחנן שלום
  אני כותב לך מטורקיה ששם אני נמצא כרגע.
  אני כותב לך בשאלה איך ניתן להפיק מקסימום אנרגיה במנימום מקום כדי לטון את מצברי הסירה שלי. כיום אני משתמש בטורבינת רוח המפיקה כ-200 וואט הרוח חזקה אך גודלה (כ-1.2 מטר כנף זוגית) והרעש מפריעים קצת. כמו כן מותקנים שני פנלים פוטווולטאים אחד בהספק 125 וואט והשני 100 וואט אך השטח שתופסים כ-2 מ”ר.
  האם יש מערכות דומות עם ניצולת גדולה יותר?
  אשמח להצעותיך.
  תעשה חיים בטיולך
  גדעון טור
  סקייפ: syayala

 7. חנן says:

  הי גדעון,
  אני חושב שאתה משתמש בטכנולוגיה הנקייה הכי מתקדמת שיש כרגע.
  אם אתה רוצה פחות שטח עבור אותו הספק, מפאנלים פוטוולטאים, תנסה לרכוש פאנלים של SunPower
  שהם בנצילות גבוהה יותר מהרוב (יש להם תאים של 20%, שאני השתמשתי בהם למזל”ט הסולארי שמופיע באתר) לדעתי סולארפאוור מוכרים אותם. הפאנלים בנצילות של בין 16-17% אם אני לא טועה (זה תמיד פחות מהתאים, כי צריך מרווח בין התאים, והמסגרת אלומיניום מסביב וכדומה). אתה תמיד יכול לקנות תאים בודדים (לא קל לקנות בכמויות קטנות, אך אפשרי. עלה לנו כ-3$ לוואט אם אני לא טועה) ואז לחווט בעצמך ולהדביק ליריעת פיברגלס. כלומר לבנות פאנל בעצמך כך שיתאים לסירה שלך ולא “יבזבז לך מקום”. זה עבודה מדויקת ועדינה, כי התאים שבירים.
  לגבי טורבינה – טורבינה קטנה ליכטה זה מה שאני הייתי עושה. אני לא יודע באיזה דגם אתה משתמש, אבל אני שמעתי מחבר שהתקין כמה superwind שיש להם עכשיו להבים חדשים מאוד שקטים –
  http://www.superwind.com/

  תודה, ותהנה גם כן בהפלגותיך,
  חנן.

 8. יוסי says:

  ושלום לך חנן …

  שמי יוסי ליק ואני מעוניין בפרטים על המערכת שיש לך ?

  מה המחיר של הפנאלים ?

  אני רוצה להטעין שש 6 מצברים של 6 וולט ו240 אמפר כמ ה יעלה לי תאים סולריים …

  אשמח לשוחח איתך …אודה אם תשאיר את מספרך או שתרשום את שלי אשמח מאוד לשמוע ממך…0546821841

 9. חנן says:

  hey yosi,

  are u reffering to the solar trailer?

  any way, im not selling panels, so contact solarpower or some other company for that.

  im in peru until october, and in the next month in a trip, so i dont have a hebrew keyboard and not very online.

  Hanan

 10. יוסי says:

  הי חנן…
  כאחד שמתעניין מאוד בכל נושאי אנרגיה ירוקה, אני עוקב שנים רבות אחרי הפיתוח וחוסר ההתקדמות של פרוייקט “ארובות שרב” של פרופסור דן זסלבסקי מהטכניון, ולא הצלחתי להבין מדוע פרוייקט כל כך מבטיח עדיין לא ממומש ולא מנוצל בארץ ובעולם. חיפשתי באינטרנט הסברים מדוע לא זז שום דבר עד שהגעתי לתשובה:
  http://www.energianews.com/newsletter/files/b08b29dad7d2b8b7394f1a74331f529b.pdf
  בקובץ PDF שניכתב ע”י פרופסור זסלבסקי מעודכן ליוני 2010 ובו מתוארת אטימות מדהימה של כל גורמי השלטון במדינה, פשוט לא יאמן שככה המדינה מתנהלת. גם בנושאי אנרגיה וגם במחסור החמור במים שהוא, כידוע לכולם, באשמתם הישירה של כל גורמי השלטון במדינה שלא נקפו אצבע במשך עשרות שנים והם שהביאו אותנו למצב הזה. זה ברור לכל ילד במדינה גם בלי לקרוא את הסקירה של הפרופסור.
  הייתי רוצה שכמה שיותר אנשים יקראו את זה ושנקים התארגנות אזרחית על מנת לשנות את המצב ולהעמיד את האחראים לדין. אשמח לקבל תגובות כאן ואם יש כבר ארגונים שפועלים בנושא אשמח להצטרף.

 11. חנן says:

  שלום יוסי.
  יצא לי לעבוד עבור חברת “ארובות השרב בע”מ”, של דן זסלבסקי, כשהייתי סטודנט לתואר ראשון בטכניון, באזור 2003-2004. עבדתי תחת ד”ר רמי גואטה שניהל את פרויקט ארובות השרב באותו זמן, תחת פרופ’ זסלבסקי. אני מכיר את הפרויקט, ומסכים שהוא נראה מאוד מבטיח. עוד לא הספקתי לקרוא את המסמך של דן זסלבסקי, שאליו אתה מפנה, אבל במבט קצר זה נשמע כמו קיבוץ של הרבה דברים שזכיתי לשמוע את פרופ’ זסלבסקי אומר בכנסים אלה ואחרים.
  אני לא חושב שצריך לדחוף דווקא אנרגיה מסוג אחד או שני, אבל מה לומר, ארובות השרב היא טכנולוגיה שעוד לא זכינו לבדוק באופן אמיתי, למרות שהיא נראת מבטיחה, ואם למישהו היה ביצים מספיק כדי להשקיע את כמויות הכסף שצריך כדי לבדוק אותה, יכול להיות שהיינו מבסוטים מהתוצאה. אני חושב שיש הרבה נקודות נכונות שפרופ’ זסלבסקי מדבר עליהם, ריבוי סמכויות, אטימות ועבודה לפי “אמונות טפלות”.
  באופן אישי אני מקדם בשנתיים האחרונות את הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות, שלהבדיל מהגישה של “להעמיד לדין” שאולי נכונה אך איני יודע איך להצליח לממש אותה, מנסה להראות שיש ציבור שמצביע ברגליים ובכיס ובזמן לכיוון של אנרגיות נקיות ומתחדשות והתיעלות אנרגטית. בנוסף אני פעיל במפלגה שחלק מהותי מהמצע שלה מדבר על פתרונות לאנרגיה נקיה ומתחדשת לישראל, ולמשק מים בריא – התנועה הירוקה.
  איני מכיר ארגונים ש”מנסים להעמיד את האחראים לדין”.

 12. yotam reshef says:

  שלום חנן
  שמי יותם רשף אני בן 25 גר בקיבוץ יגור
  סיימתי שרות צבאי של 4 שני וחצי בתור קצין בפלחהן צנחנים ויצאתי לטייל בדרום אמריקה
  אני כבר מטייל 5 חודשים וכרגע אני נמצא בפרו (קוסקו)
  אני מאוד מעוניין לעשות איזה שהיא עצירה במרוץ ולהתנדב במקום כל שהוא
  קראתי את הכתבה שלך על בניית תחנות רוח והתחום והתכנית מאוד סיקרנו אותי גם מהסיבה שבחזרתי ארצה אני מעוניין להתחיל ללמוד תואר בתחום וגם מהסיבה שהשילוב של טיול והתנדבות בקהילה מאוד מעניין אותי ואני בטוח שייתן לי חוויה שונה ומיוחדת לטיול
  רציתי לשאול אותך האם לדעתך גילי היחסית צעיר יכול לגרום לי לקשיים ?
  האם יש צורך בידע או בנסיון בתחום? כי יש לי רק מעט נסיון מתקופת השנת שרות שלי אותה עשיתי בניצנה והתעסקנו שם גם בהדרכה בתחום אנרגיה סולרית-
  כמה אנשים יש בכל פרוייקט? והאם מבחינה חברתית החוויה היא טובה?

  שאלה נוספת בתחום המחיר? במחיר קצת השתנה מהכתבה שלך ומהאתר של הפקרוייקט- והיום הוא
  עומד על 1950 דולר שזה מעט יקר- בכל מקרה הפרוייקט מוצא חן בעיני אך האם ידוע לך כל אופציה להוזיל את המחיר או פרוייקט דומה ומומלץ זול יותר_
  אם אין ככל הנראה אני ילך לפרוייקט הזה-
  תודה רבה
  אשמח לקבל ממך תשובה למייל
  בברכה
  יותם yotamreshef@gmail.com
  fec- yotamreshef

 13. גלעד כהן says:

  חנן שלום,
  פיתחתי טכנולוגיה להפקת אנרגיה מגלים ורוח בשונה מאוד מהקיים היום.
  אשמח להתייעץ איתך בנושא.
  בתודה,
  גלעד כהן

 14. חנן says:

  הי גלעד, הפרטים שלי נמצאים באתר ואתה מוזמן ליצור איתי קשר. הכי נוח זה לקפוץ לטכניון בשעות עבודה, או בתל אביב בשעות הערב. המספר שלי הוא 0546-254616

 15. איתן says:

  חנן שלום
  מעוניין להפוך אופניים של טרק 29 מקצועיות לחשמלי בעזרת פידול.
  אם תוכל לעזור לי בחיוך אשמח .

Leave a Reply

Your email address will not be published.