מה באתר

ברוכים הבאים,
באתר תוכלו למצוא: (ניווט – דרך התפריט למעלה, חלונית החיפוש, או ענן התגים בתחתית הטור השמאלי של הווידג’טים)

 1. טורבינות רוח קטנות
  בנייה, קניה, למי מתאים, כמה חשמל זה עושה וקישורים רבים.
  טורבינות רוח קטנות היו אהבתי הראשונה בתחום האנרגיה המתחדשת אליו נכנסתי ב-2001. ישראל היא ארץ השמש, והתעריף הירוק שנכנס ב-2006 עזר ועוזר לעידוד התקנת מערכות סולאריות. אבל למי שיש מספיק רוח, ויש מספק מקומות לא מבוטלים בארץ, טורבינת רוח קטנה היא פתרון מעולה וכלכלי. במיוחד עם התעריף היעודי לטורבינות רוח קטנות וקהילתיות שנכנס ב-2009. לפרטים נוספים ניתן להסתכל פה, ולהכנס לכתבות שלי באתר הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות.
 2. הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות –
  כתבתי על זה אוסף של דברים בבלוג, אך הקישור הוא לאתר הרשמי החדש שלנו.
  אם אתם מחפשים לרתום את מרצכם לקידום אנרגיה מתחדשת, או פשוט רוצים להשקיע מכספכם לשם קידום השימוש באנרגיות מתחדשות, הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות הוא המקום לכך.
  הקואופרטיב קם במטרה להקים פרויקטים רווחיים בתחום ייצור האנרגיה הנקיה – רוח ושמש – והיתיעלות אנרגטית – חימום וקרור נצילים, פרויקטי אסקו להתיעלות אנרגטית. הקואופרטיב הוא גוף דמוקרטי (אגודה שיתופית רשומה) ועלות מניה היא כ-1000 ש”ח. המטרה היא לא רק המטרה הרשומה לעיל, אלא ביצוע המטרה באופן של שיתוף ציבור.
 3. אופניים חשמליים (גם טוסטוס-חשמלי!)
  כלי תחבורה חסכוני לכיס, נקי ושקט. תוסף לאופניים לאנשים שרוצים לסוע יום יום לעבודה גם כשהיא במרחק 15 ק”מ, או שלא הצליחו לשכנע את הבוס להכניס מקלחת ליד המשרד. אפשר לקנות בארץ, ואני נותן ביקורות למספר מצומצם של דגמים (אך ביקורות מקיפות). אני מחזיק אופניים חשמליים מ-2005, ואפילו טוסטוס חשמלי (היה כלי הרכב המשפחתי במשך שנתיים). כתבתי באתר פוסטים על האקולוגיות של כלי רכב חשמליים, על המחיר, על הטכנולוגיה, ואתם מוזמנים לשוטט.
  בנוסף, בניתי וטיילתי עם אופניים חשמליים ועגלת טעינה סולארית בישראל, מאילת ועד הכנרת (וחזרה לתל אביב) עם אשתי הנפלאה יערה. את הרעיון לנגרר שתל במוחי חברי היקר ערן סולוביצ’יק, ואת הרעיון לטיול חשמלי בארץ יערה.
 4. TED – Technology, Enterteinment, Design.
  ל-TED התוודעתי דרך אחי התאום, איש open source אדוק. TED הוא ארגון שעורך כנסים חד שנתיים, בהם אנשים מבריקים מתחומים נרחבים של עיסוק – עיצוב, אדריכלות, הנדסה, מדע, פילוסופיה, מחנכים ואומנים, באים יחדיו ומעבירים זה לזה, וגם לנו, הרצאות באורך ממוצע של 20 דקות. את ההרצאות הם מעלים על אתרם www.ted.com, וניתן לצפות בהם on-line או להוריד (או להטמיע בבלוג – כפי שאני עושה כאן). החדשות הישראליות מאוד מרוכזות, והאינטרנט הוא כלי לחבר אותנו לכל העולם. TED עושה שימוש מבריק בפלטפורמה, וכל הרצאה שכזו שאני רואה מרגשת אותי, בלי הפסקות פרסומות (חוץ מהספונסר בשקופית בהתחלה) ופרומושנים לכל מיני תוכניות חדשות.

2 Responses to מה באתר

 1. שבח says:

  חנן מה אתה אומר על זה:

  חברת החשמל הודיעה במפתיע: המכסה לסבסוד התקנים סולאריים מוצתה

  07:02 | 15.12.2009 מאת אבי בר-אלי
  700 מיליון שקל הושקעו בשנה האחרונה בענף הצעיר והפורח של ההתקנים הסולאריים ■ הפעילים בשוק השקיעו את הסכומים האלה מתוך כוונה לקצור תשואות יפות מהתמרוץ ■ אבל כיום כ-100 חברות, עשרות לקוחות והבנקים עומדים אובדי עצות: חברת החשמל הודיעה לפתע כי המכסה לסבסוד מוצתה

  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=%2Fibo%2Frepositories%2Fstories%2Fm1_2000%2Fskira20091215_1135091.xml&origin=specialLarge&layer=&layer2=&layer3=General

 2. חנן says:

  כן, כולם משתוללים סביב הענין הזה עכשיו.
  אני חושב שזה מקרה קלאסי של חלמאות, אבל יש גם כוונות לא טהורות מצד חלק מהמשתתפים.
  בגדול – אין מצב שדבר כזה קורה יש מאין, וסביר שהם יכלו לדעת מראש אם היו חושבים על זה.
  נראה מה יקרה עכשיו – יש כמה אפשרויות. אפשר שישכנעו שה-15 קילוואט של השוק הביתי יתחלק פעם נוספת וחלק ילך לשוק המסחרי, ואפשר שישכנעו פשוט להגדיל את הכמות! וכמובן, יכול להיות שלא יגדילו, ויסמכו על זה שיוצאים עכשיו תקנות של 50 קילו עד 5 מגאוואט.

Leave a Reply

Your email address will not be published.