צעצועי רוח

טוב, אז עכשיו שאני אחרי (או במהלך הסוף) של הפיאסקו בערבה,
כדאי לנצל את ההיזדמנות ולכתוב כמה מילים על בנייה/קנייה של טורבינת רוח לימודית לבתי ספר:

 1. טוב, אז לא לקנות את ה-minigen של Ed מ-windstuffnow . לא הגנראטור הכי עמיד (אלא אם כן זה להדגמות! במקרה הזה הוא מתאים).
 2. טורבינת רוח מינימאלית לייצור חשמל למטרות לימודיות העומדת בתנאי חוץ צריכה להיות בנויה בדיוק כמו טורבינת רוח קטנה מסחרית . קרי – היא תעלה אותו דבר, ואם היא לא – צפו להפתעות.
 3. אז מהן הטורבינות רוח המסחריות הכי קטנות שניתן להשיג ולהתקין בתור טורבינות רוח לימודיות לבתי ספר?
  1. Air-x של southwest windpower. יבואנים – solarpower . המחיר? כ-5500 ש”ח מינוס מגדל. 400 וואט מוצהר, יותר כמו 250 ברוח חזקה (12 מטר לשניה) . רועשת במהירויות גבוהות, אך עושה את העבודה.
  2. rutland 913 . יבואנים – agrolan . מחיר – 4504 ש”ח . טורבינה קטנה עם הרבה להבים, סביר להניח ששקטה. תוכננה ליאכטות כך שהיא עמידה מאוד.
 4. ואם רוצים טורבינה לפרויקט יותר צנוע?
  למרות הרקורד הגרוע של ה-minigen , אד מ-windstuffnow מייצר קיטים חביבים ללימוד עקרונות הפעולה של טורבינות רוח, במחיר נמוך – 40$ לערך עם משלוח. מתאים ליצירה בכיתה, למורה לפיסיקה או מדעים שנהנה ללפף חוטי נחושת לסלילים ולהדביק מגנטים.
 5. אולי עדיף אף את kidwind! דברים מדליקים.

מה אני מתכנן עכשיו?
כדי להגיע לטורבינת רוח לימודית לבתי ספר יש לבנות אותה בעצמכם. להבים – אין בעיה , גילוף בעץ, מאוד פשוט. גנראטור – מסבך את הענין. צריך למצוא גנרטור קטן מתאים. אולי זה?

להבים מצינור pvc

טורבינה מבוססת על להבי pvc
מעגל לבקרת טעינה – מהאתר של hugh piggot

Leave a Reply

Your email address will not be published.